Návody

 • Domácnosť

  Ak neviete, ako sa rýchlo a elegantne zbaviť odolných nečistôt vo vašej domácnosti, ste na správnom mieste.  Prebrali sme pre vás tipy našich babičiek, ako aj rady skúsených žien v domácnosti a inšpiráciu z najnovšieho výskumu, ktorý sme uskutočnili. Otravní škodcovia alebo najodolnejšia špina sú minulosťou a drobné úpravy vášho bytu alebo príslušenstva domu vyčarujú miesto pohody. Pripojte sa k nám a získajte návody, ako si môžete svoj domov ešte viac vylepšiť, alebo právne rady, bez ktorých sa nezaobídete.

  2 články
 • Jedlo

  Zameriavame sa na lokálne potraviny, ale nezabúdame sa inšpirovať svetovými kuchyňami. Ak si neviete rady s prípravou niektorých pokrmov, ste tu správne. Prevedieme vás prípravou tej najchutnejšej kapusty ako od babičky alebo vám ukážeme, ako správne uvariť ryžu tak, aby bola aj pre rodeného Vietnamca perfektná. Začať môžete výberom niečoho ľahkého a postupne sa môžete pustiť aj do výroby tort či zákuskov, ktoré zaručene každú návštevu pohladia po duši.

  1 článok
 • Kreativita

  Nájdete tu užitočné fotonávody a rady, ako sa zbaviť nepotrebných materiálov, ktoré môžu byť ešte užitočné. Naučíme vás, ako premeniť prírodné materiály alebo obyčajný papier na hodnotné darčeky a doplnky, ktorými môžete zažiariť. Dovoľte nám, aby sme vás previedli praktickými aktivitami pre domácich majstrov a tematickými výtvormi, ktoré sa vám určite budú hodiť počas dlhých zimných večerov. Inšpirujte sa kreatívnymi vianočnými, jarnými, veľkonočnými a inými predmetmi a doplnkami do domácnosti.

  1 článok
 • Práca

  Chýba vám elán a motivácia do práce? Už nie ste tak produktívni ako predtým? Alebo nie ste v práci spokojní a uvažujete dokonca nad zmenou práce stále intenzívnejšie? Stačí nemožný nadriadený alebo túžba po nedosiahnuteľnom kariérnom raste a oheň je na streche. Investujte do seba najskôr čas a energiu a nechajte sa inšpirovať našimi overenými návodmi a tipmi. Možno len potrebujete lepšie plánovanie alebo nový impulz. Práca, ktorú budete milovať, tak nie je sci-fi. Nebojte sa zmeny.

  1 článok
 • Technológia

  Či sa nám to páči alebo nie, moderné technológie sú súčasťou nášho života a uľahčujú nám mnohé veci. Ich používanie však zároveň vyvoláva množstvo otázok. Často nevieme, ako fungujú rôzne funkcie našich smartfónov, ktorá aplikácia je najlepšia na úpravu a editáciu fotografií alebo ako ľahšie komunikovať s úradmi a zriadiť si dátovú schránku. V tejto kategórii nájdete celý rad príručiek o moderných technológiách okolo nás.

  2 články
 • Vztahy

  Homo sapiens je spoločenský druh, a preto jednoducho potrebuje inú skupinu ľudí a vzťahy. Preto je dôležité naučiť sa umenie komunikácie a zvládať menšie krízy. Poradíme vám, ako byť trpezlivý vo vzťahoch s inými ľuďmi. Dáme vám tipy, ako pracovať so vzťahmi okolo nás, ako sa naučiť spolupracovať bez patológie a ako ovládať rôzne strachy, ktoré so sebou nosíme po celý život. Jednoducho sa budeme venovať tomu, ako byť lepší a ako môžeme na sebe pracovať.

  1 článok
 • Zábava

  Zabavme sa spolu! Dostatok relaxu a odpočinku je dôležitý pre naše zdravie, preto nezabúdajte venovať dostatok času svojim koníčkom a obľúbeným činnostiam. Či už radi hráte hry, pozeráte filmy, počúvate hudbu alebo máte niektorú z ďalších stoviek záľub, budeme sa s vami baviť. Prinášame vám nápady na veselú zábavu a praktické rady, ktoré vám spríjemnia vašu obľúbenú činnosť.

  1 článok
 • Záhrada

  Ak sa do záhradkárčenia zamilujete, väčšinou je to láska a koníček na celý život. S malým balkónom, veľkou záhradou, ale aj v malom interiéri panelového bytu v meste môžete vytvoriť zázraky prírody a prostredníctvom izbových rastlín, ale aj iných byliniek môžete oživiť nudné miestnosti. Okrem toho vás domáce orchidey, paradajky alebo čučoriedky odmenia výnimočnou formou, chuťou a vôňou svojich plodov. To sú neoceniteľné rozmery. Pozrite si preto naše príručky na jednom mieste.

  1 článok
 • Zdravie a krása

  Predsavzatia si nemusíte dávať len na konci roka, čas na zmenu môže byť kedykoľvek. Ak hľadáte inšpiráciu na nový účes, osvedčenú diétu, prospešný tip na skrášlenie alebo odporúčania na lepší spánok, ste na správnom mieste. Sledujeme nové trendy a sledujeme novinky vo svete krásy, ktoré pretavujeme do sprievodcov stylingom. Nájdite si čas pre seba a vyskúšajte jeden z našich receptov na krásu a zdravie.

  5 článkov
 • Zvieratá

  Hovorí sa, že ten, kto nemiluje zvieratá, nemá rád ani ľudí. Nech už máte na tento výrok akýkoľvek názor, určite nám dáte za pravdu, že mať doma chlpatého parťáka je láska na celý život. Česi a Slováci sú navyše národom psíčkarov. V našich domácnostiach ich podľa odhadov nájdeme cez dva milióny. Mačky sa síce tešia menšej obľube, ale spoločne s nami ich doma žije asi milión! Či už máte doma mačku, psa, morča, škrečka, korytnačku, papagája alebo iné zviera, máme pre vás množstvo praktických tipov, rád a návodov, ako zvieraciemu miláčikovi pripraviť ten najlepší život alebo vyriešiť nečakané situácie a prípadné komplikácie.

  1 článok